EĞITIM Haber Girişi : 06 Ekim 2020 12:23

BAKAN SELÇUK YÜZ YÜZE EĞİTİM DETAYLARINI PAYLAŞTI!

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimin detaylarını paylaştı: Öğrenciler haftanın iki günü okulda olacak, istemeyen veli göndermeyecek
Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimin detaylarını paylaştı: Öğrenciler haftanın iki günü okulda olacak, istemeyen veli göndermeyecek Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerin haftada iki gün okula gideceğini söyleyerek, "Yüz yüze eğitimde isteyen veliler çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Bu durumda öğrenci devamsız sayılmayacak" dedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitimin 12 Ekim Pazartesi başlayacağını açıkladı.Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları:"Ailelerimize bir kez daha gösterdikleri çaba ve sabır nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Eğitim her koşulda öncelikli bir yere sahip. 21 Eylül Pazartesi günü okul öncesi eğitim öğrencilerimiz ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlamış olduk. İlk aşamamızda 3. haftadayız. Süreci planladığımız şekilde yönettiğimiz ve iyi sonuçlar aldığımız için 2. aşamaya geçmeye hazırız.
"HAFTANIN 2 GÜNÜ OKULDA OLACAKLAR"
Bilimsel veriler ışığında çocuklarımızın faydasını önceleyerek, kayıpların nerede olduğunu dikkate alarak aşamalı olarak eğitime geçiyoruz. İlkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitime başlayacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. 12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için de yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. Öğrencilerimiz haftanın 2 günü okullarında olacaklar. Sınıf mevcudumuz gruplara ayrılarak azaltılacak. Okulda kalış süreleri de kısaltılacak. Tüm teknik ayrıntıları bu hafta içinde sizlerle paylaşacağız.
"İSTEMEYEN VELİ, ÇOCUĞUNU OKULA GÖNDERMEYECEK"
Bu aşamada da isteyenler okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek. Velilerimizin sürecin iyi yönetildiğini gördüğünde rahatlayacağına eminim." 
500 BİN ÖĞRENCİMİZE TABLET DAĞITILACAK"
Köy okullarında da yüz yüze eğitime başlıyoruz. Köy okullarında tüm sınıf seviyeleri açılıyor. Uzaktan eğitim sürecimiz, yüz yüze eğitim sürecimizle birlikte devam edecek. Bilgisayar ve internet erişimi konusunda desteğe ihtiyacı olan öğrenciler için 12 bin 111 EBA destek merkezi oluşturduk. 500 bin öğrencimize tablet ulaştıracağız. Bir dağıtım stratejisi var. Buna göre hareket edilecek ve öğrencilerimize tabletler peyderpey dağıtılacak..
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.