SİYASET Haber Girişi : 18 Mayıs 2023 14:34

AK PARTİ'DE TEK GÜNDEM 28 MAYIS

AK Parti Erzurum teşkilatı basın toplantısında seçim sonuçlarını değerlendirdi. Toplantıda ortak gündem 28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimleriydi.

AK Parti Erzurum teşkilatından seçim değerlendirmesi
28’inci dönem Milletvekilliği seçimlerinde Erzurum’dan 4 milletvekili çıkaran AK Parti Erzurum teşkilatı basın toplantısında seçim sonuçlarını değerlendirdi. Toplantıda ortak gündem 28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimleriydi.
14 Mayıs’ta gerçekleşen 28’inci dönem milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’den Erzurum milletvekili olan Selami Altınok, Mehmet Emin Öz ve Abdurrahim Fırat ile AK Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, önceki dönem milletvekili Recep Akdağ, milletvekili adaylarından Ayşe Deniz Çelik ve M. Gökberk Kocaaliler,  seçim sonrası basının karşısına çıktı. Palandöken Kayak Merkezi’nde bulunan Snowdora Oteli’nde gerçekleşen toplantıya AK Parti Erzurum Milletvekili Fatma Öncü katılmadı.
AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, “9 günlük bir süremiz var. Erzurum’da ve ülkemizde bizlere oy erenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu 9 günlük sürede de çalışmalarımıza hiç ara vermeden devam edeceğiz. İnanıyoruz ki 28 Mayıstaki ikinci tur seçimlerinde yüksek bir oranla seçilerek sayın cumhurbaşkanımız Türkiye Cumhuriyetinin 13. Cumhurbaşkanı olarak görevine devam edeceğine güvenimiz tamdır. Tüm teşkilatımız çalışmalarına devam etmektedir. Buradan çıkar çıkmaz sahadayız. Hem seçmenimize teşekkür edeceğiz hem de büyük oranda sandığa katılmaları için davet edeceğiz” dedi.
Muhalefete yüklendi
Önceki dönem AK Parti Erzurum Milletvekili ve eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın ise gündeminde muhalefet vardı. Akdağ, “Bayrağı devrediyoruz. Arkadaşlarımız hizmetleri ulaştırmaya devam edeceklerdir. Huzur içerisinde bir seçim yaşadık, demokratik bir şölen yaşadık. Bu şölen bir takım algı operasyonu yapmak isteyen siyasetçilerin yüzünü kızarttı. Milletimiz ferasetini, basiretin bir kez daha gösterdi. Allah’ın izniyle ikinci turda da farkı fazlasıyla aşıp cumhurbaşkanımızı Türkiye’nin yönetim koltuğuna bir kez daha oturtacağız. Bir taraftan Kandil’in bir taraftan FETÖ’nün desteğini alan bir cumhurbaşkanının milli olmasından hiç kimse bahsedemez. Ne kendisi ne başka birileri bahsedebilir. Cumhuriyet Halk Partisi Sosyalist Enternasyonal’e üye olan bir partidir, sayın Kılıçdaroğlu da bu partini genel başkanıdır ve HDP de 2012 yılında itibaren Sosyalist Enternasyonal’de gözlemcilikten danışmanlığa yükseltilmiş bir partidir. İşbirliği çok açık, çok net. Ülkedeki bütün gerçek milliyetçilerin Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durması gerektiği çok açıktır” diye konuştu.
Yatırımlar devam edecek
AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Erzurum’a yatırımların süreceğini belirterek, “Daha iyi bir noktada cumhurbaşkanlığı seçimini tamamlayacağımızı düşünüyorum. 28 Mayıstaki seçim sonuçlarının 14 Mayıs seçim sonuçlarına göre daha yüksek oranda Erzurum’da oy beklentimiz var. Olacağından da inancım tam. Erzurum’a Erzurumluya yapılabilecek ne kadar hayırlı iş varsa 24 saat, gece gündüz demeden, Erzurum’un bize vermiş olduğu oyları helal ettirebilmek adına bütün gayretimizle hizmet etmeye devam edeceğiz” diye kaydetti.