YAŞAM Haber Girişi : 25 Eylül 2023 11:43

BAŞKAN SUNAR'IN HIZINA YETİŞİLMİYOR

BAŞKAN SUNAR'IN HIZINA YETİŞİLMİYOR
Palandöken Belediyesi hem ilçe sakinlerine nefes aldıracak mekânlar oluşturmak hem de çocuklara farklı aktiviteler noktasında imkan sağlayacak yeşil alan projelerini uygulamaya ve hayata geçirmeye devam ediyor.

Palandöken'in Uzun Parkı göz kamaştırdı
Palandöken Belediyesi hem ilçe sakinlerine nefes aldıracak mekânlar oluşturmak hem de çocuklara farklı aktiviteler noktasında imkan sağlayacak yeşil alan projelerini uygulamaya ve hayata geçirmeye devam ediyor.
Bu amaçla son olarak Uzun Bahçe’nin yapımını tamamlayan Palandöken Belediyesi açılış töreni gerçekleştirdi. Açılışa AK Parti Erzurum Milletvekilleri Selami Altınok, Fatma Öncü ve Mehmet Emin Öz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat, Palandöken Kaymakamı Uğur Tutkan, AK Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, AK Parti ve MHP yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.
Vatandaşların yoğun ilgi gösteridği açılış öncesi, Türks Halk Müziği sanatçısı Mahmut Kıvanç davetlilere türkü şöleni sundu.

Uzun Bahçenin yanı sıra üç mahalle konağınında birlikte açılışının gerçekleştiği progframda konuşan Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar; “Her biri millet bahçesi niteliğinde 13 adet yeşil alan oluşturduk. Kent Ormanı, Vadi Palandöken Nefes Projesi 1. Etap Mesire Alanı, Palandöken Bulvarı, Park Tarabya, Saklı Bahçe, Mutlu Bahçesine bu yıl da Uzun Bahçe, Güzel Bahçe, Şen Bahçe, Telsizler Park, Palandöken Kent meydanı, Ak Park ve Vadi Palandöken Nefes Projesi ikinci etap çalışmalarımızı ekledik. Güzel bahçe ve Şen bahçeyi geçtiğimiz perşembe günü hizmete açmıştık. Bugün de Uzun Bahçeyi hizmete sunuyoruz. İki etap şeklinde ele aldığımız bu alan, toz toprak içerisinde, son derece rahatsız eden görüntüsüyle şikayet konusuydu. Gezdik, gördük, bu çirkin görüntüye bir son vermek için hemen harekete geçtik. Palandöken Belediyesi’ne ve Palandökenlilere yaraşır bir yeşil alan için çalışmaları başlattık. 14 dönümlük bir alanı iki etap şeklinde ele aldık. Birinci etabını geçtiğimiz yıl tamamladık. İkinci etabını ise bu yıl neticelendirdik. Palandöken Belediyesi modelini uyguladığımız, içerisinde kay kay parkuru, futbol sahası, spor ekipmanları, bisiklet ve yürüyüş yollarının bulunduğu, kameriyeleriyle, ışıklandırma sistemiyle, ağaç ve çiçek çeşitleriyle son derece şık bir görüntüye kavuşturduğumuz bir yeşil alan oldu. Bu parkı tasarlarken, hedef kitlemizi 7’den 70’e bütün Palandökenlilerin faydalanabileceği şekilde tasarladık. İlçemizde ilk olan kay kay parkuru, çocuklarımız ve gençlerimiz için. Bahçemizle birlikte hizmete açtığımız bu parkurda, şimdi çok güzel hareketler bekliyoruz gençlerimizden.” dedi.
Açılış töreninde Milletvikellire adına bir konuşma yapan İçişleri eski bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok ise Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar'a övgüler yağdırarak, " son dönemlerde o kadar çok hizmetin açılışını yapıyoruzki bizler açılışlara dahi yetişmekte zorlanıyoruz. Gönül belediyeciliği anlamında Başkanımız Sunar'ın azmi ve gayretini halkı memnun ettiği gibi bezleride mutlu ediyor" dedi. 
Konuşmaların ardından parkın açılışı yapıldı. Kay kay parkurunda çocukların davetlilere yaptığı göstede büyük beğeni aldı.