SİYASET Haber Girişi : 22 Nisan 2023 22:44

ELMALI'YI DURDURABİLENE AŞK OLSUN!

Demokrasi ve Birlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Av. Ebubekir Elmalı AK Parti’den Erzurum Milletvekili aday adayı olmuştu. Listelerde yer bulamayan Elmalı, adaymış gibi Erzurum’a gelerek seçim çalışmalarında etkin bir rol oynuyor.

Av. Ebubekir Elmalı İlçelere adeta kamp kurdu. 
Demokrasi ve Birlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Av. Ebubekir Elmalı 15 Mayısta yapılacak seçimlerde AK Parti’den Erzurum Milletvekili aday adayı olmuştu. Listelerde yer bulamayan Elmalı, adaymış gibi Erzurum’a gelerek seçim çalışmalarınd etkin bir rol oynuyor. 
AK Parti'den Milletvekili aday adayı olan ancak listede yer alamayan ünlü hukukçu ve aynı zamanda Demokrasi ve Birlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Av. Ebubekir Elmalı, kentin güney ilçelerinde arı gibi çalışarak hem Cumhurbaşakın Recep Tayyip Erdoğan'a hemde AK Parti'ye oy istiyor. Ramazan ayının son günlerinde Erzurum'a gelen ve tatil yapmak yerine bayramda bile çalışmayı tercih eden ünlü hukukçu, Başta Güney ilçeleri olmak üzere şehir merkezinde de ekibi ile birlikte yoğun bir çalışma sergiliyor. 
Seçim çalışmalarına HDP’nin vekil çıkarma ihtimalinin olduğu Güney ilçelerinden başlayan ünlü hukukçu Ebubekir Elmalı, Karaçoban ilçesine gitti. İlçede esnaf ile biraya gelen Av. Elmalı, hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hem de Milletvekili seçimleri için AK Parti’ye oy istedi.
HDP’ye ateş püsküren Elmalı, “ HDP, şimdi ki adıyla Yeşil Sol Parti. PKK terör örgütünün bir aparatıdır.  Amaçları terörizmi bu topraklarda siyasallaştırmaktır. Böylece kendilerine meşruiyet kisvesi kazandırmaktır. HDP asla Kürtlerin temsilcisi değildir” dedi.
HDP’ye verilecek her oyun teröre destek olacağını aktaran Avukat Elmalı, “ Bölge insanımız HDP’li belediyeleri de gördü, AK belediyeciliği de gördü. İkisi arasındaki ayrımı halkımız mutlaka yapacaktır. Kendine dışarından getirilerek dayatılan adayı asla kabul etmeyecektir” diye konuştu.
Karaçoban Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret eden Elmalı, AK Parti Gençlik Kolları teşkilatı ile biraya geldi, vatandaşlar ile iftar etti. Elmalı, bölgede dağıtılması için yanında getirdiği gıda kolilerini teşkilata teslim etti.
Karaçoban Spor Kulübü yöneticisi oldu
Bir Erzurumlu olarak Güney Kuzey ayrımının yapılmasını doğru bulmadığını belirten Ünlü Hukukçu Ebubekir Elmalı, ilçede gençlerin en fazla sosyalleştiği, halkının 7,den 70 ‘e herkesin gözbebeği olan Erzurum 1.Amatör lig B grubunda mücadele eden Karaçoban Spor Kulübüne yönetici oldu.  Kulüp için başta kendi olmak üzere şehir dışından bağış toplayan Elmalı, takımın bal ligine çıkması için her türlü desteği vereceklerini söyledi.
Bizi maça götür
Maddi imkansızlar içinde hem yöneticilerin hem de futbolcuların ellerinden geleni yaptıklarını belirten Ebubekir Elmalı, futbolcuların bir çoğu Galatasaraylı. Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarla konuşup en kısa zamanda bu gençleri maça götüreceğim. Zaten bizi maça götür talepleri vardı. Her biri pırıl pırıl gençler, bu gençleri kimsenin heba etmesine izin vermeyeceğiz. Bu arada ilçede bir atletizm kulübü kurmak için de kolları sıvadık. Yetenekli gençlerin seçmeleri devam ediyor” diye konuştu.  
Güney ilçelerinden sonra Horasan, Köprüköy ve Pasinler ilçelerini ziyaret eden Demokrasi ve Birlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Av. Ebubekir Elmalı, Alvarlı Efe Hazretlerinin kabrini ziyaret etmeyi de unutmadı. Vatandaşlar ile bayramlaşan Elmalı, Alvar Barajı ile alakalı gündeme getirilen sorunları DSİ Genel Müdürlüğü ile görüşerek çözüm noktasında söz aldı.
Ramazan Bayramı’nın ikinci gününü ilçe ziyaretleri ile geçiren Demokrasi ve Birlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Av. Ebubekir Elmalı, Alvarlı Efe Hazretlerinin kabrini ziyaret ettik sonra köy merkezinde bulunan kahvehanede Alvar sakinleri ile bayramlaşıp hasbihal etti.
Sohbet esnasında Alvar Barajı ile ilgili sorunlarını dile getiren bölge sakinleri, projenin tamamlanana kadar yakın yerlere açılacak kuyuların sorunlarına geçici çözüm olabileceğini ifade ettiler.
Kuyu sözü aldı
DSİ Genel Müdürlüğü Strateji Daire Başkanlığını arayarak vatandaşların taleplerini ileten Av. Ebubekir Elmalı, “ Kuyu için görüştük. Kuyu açılma sözü aldık. Ankara’da takip edeceğiz. Köylüler kendileri de duydular konuştuklarımızı” dedi.
Daha sonra Horasan ve Köprüköy İlçelerini ziyaret eden Elmalı, vatandaşlarla bayramlaştı. AK Parti Horasan İlçe Başkanı ve Horasan Belediye Başkanı ile birlikte vatandaşlar ile hayvancılık ve tarım üzerine sohbet eden Elmalı, “Bu sene hayvancılığın para kazandığını ancak geçen seneler çok zarar edildiğini dile getiren yetiştiriciler, zararların ancak kapatıldığını söylediler. Sorunları ve çözüm önerilerini ilk ağızdan dinleme ve değerlendirme imkanı buldum. Aynı zamanda ziyaret ettiğimiz SKM’de seçim süreci ile sandık güvenliği konularında da istişarelerimiz oldu. Tüm ilçelere seçim süreci boyunca maddi ve manevi destekte bulunacağımızı taahhüt ettik” diye konuştu.
Elmalı, ilçe temaslarının son durağında ise Pasinler ilçesine geçerek taziye ziyaretleri yaptı.