YAŞAM Haber Girişi : 12 Mayıs 2022 21:56

ERZURUM'U YASA BOĞDULAR

Atatürk Üniversitesi öğrencisi olan Erzurumlu iki genç kız, mezuniyet balosu hazırlıkları için görüşmeleri sonrası dönüş yolunda karşıdan karşıya geçerken otomobil çarpması sonucu yaşamlarını yitirdi.

Erzurum’u Yasa Boğdular!
Atatürk Üniversitesi öğrencisi olan Erzurumlu iki genç kız, mezuniyet balosu hazırlıkları için görüşmeleri sonrası dönüş yolunda karşıdan karşıya geçerken otomobil çarpması sonucu yaşamlarını yitirdi.
Kaza, dün saat 17.00 sıralarında Palandöken ilçesi Harput Mahallesi’nde meydana geldi.
Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü son sınıf öğrencilerinden sınıf arkadaşları Nezahat Tanas (22) ve Zeynep Bağrıyanık (24), 15 gün sonra gerçekleştirilecek olan mezuniyet törenleri için Çat Yolu üzerinde bir restoranla görüşmeye gitti. Restoran çıkışı iki arkadaşa dönüş yolunda karşıdan karşıya geçerken otomobil çarptı.
Çarpmanın etkisiyle yola savrulan üniversite öğrencilerine çevredekilerin ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Yapılan ilk müdahalenin ardından Erzurum Şehir Hastanesine ağır yaralı olarak kaldırılan Nezahat Tanas, hayatını kaybetti.
Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Zeynep Bağrıyanık ise bugün yapılan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Gözyaşları ile toprağa verildi
Kazada hayatını kaybeden 22 yaşında ki üniversitede öğrencisi Nezahat Tanas, Muratpaşa Camii de ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Abdurrahmangazi Mezarlığında defnedildi.
Cenaze namazına Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fevzi Polat, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Turgut Göğebakan, Akademisyenler, MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş, Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Barlak, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Sınıf arkadaşlarını cenaze töreninde yalnız bırakmayan üniversiteli öğrenciler ise gözyaşlarına boğuldu.
Zeynep Bağrıyanık’ın cenazesi ise yarın Cuma Namazına müteakip Narmanlı Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.
Çomaklı’dan taziye mesajı
İki genç kızın trafik kazasında hayatını kaybetmesi Atatürk Üniversitesi camiasını yasa boğdu.
Acı haberin ardından Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, başsağlığı mesajı yayınladı. Rektör Çomaklı mesajında, “Üniversitemiz Edebiyat Fakültesinde öğrenim gören Nezahat Tanas ile Zeynep Bağrıyanık’ın geçirdikleri elim kaza sonucunda vefat haberleri üniversitemizi derinden üzmüştür. Kıymetli öğrencilerimize Allah‘tan rahmet; sevdiklerine, yakınlarına ve tüm Atatürk Üniversitesi ailesine başsağlığı dileriz. Makamları âli, mekânları cennet olsun” ifadelerini kullandı.