SİYASET Haber Girişi : 13 Ekim 2023 09:59

KİMDEN SÖZ ALDIN SAYIN BAŞKAN?

KİMDEN SÖZ ALDIN SAYIN BAŞKAN?
AK Parti'de Ensar Coşkun yine vizyonda! "Aday benim" dedi Partisini de, Cumhur İttifakı'nı da, muhtemel aday adaylarını da hiçe saydı. 

AK Parti'de Ensar Coşkun yine vizyonda!
"Aday benim" dedi Partisini de, Cumhur İttifakı'nı da, muhtemel aday adaylarını da hiçe saydı. 
AK Parti’nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nin ardından yerel seçim süreci için tüm gözler genel merkeze çevrildi. Yerel seçim takvimini kamuoyu ile önümüzdeki günlerde paylaşması beklenen AK Parti’de, siyasi kulislerdeki hareketlilik giderek artarken, en dikkat çekici çıkışı ise, Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun yaptı. Başkan Coşkun’un; “Ben Aziziye Belediye Başkalığı için aday adayı değilim. Adayım!” şeklindeki açıklaması gündeme bomba gibi düştü. 
”AK PARTİ’yi ve CUMHUR İTTİFAKI’nı resmen yok saydı!”
Partisinin yerel seçim takvimi bile henüz açıklanmamışken yaptığı bu çıkışla tüm dikkatleri üzerine çeken Ensar Coşkun’a, AK Partililerin yanı sıra MHP kanadından da tepki geldi. 
Kimsenin garantisi yok!
AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, kimsenin böyle bir garantisinin olmadığını söyledi. Daha adaylık yarışı başlamadan bu kadar iddialı bir çıkış yapılmasının doğru olmadığını belirten Küçükoğlu, “ Sadece Coşkun’un değil, hiç kimsenin partimizde böyle bir garantisi yok. AK Parti bir oldu bitti partisi değildir. Yaklaşan seçimler için kapımız siyaset düşünen her bir vatandaşımıza sonuna kadar açıktır. Aday adayı olan herkes için şartlar aynıdır. Genel Merkezimiz şu ana kadar sadece Erzurum’da 3 ayrı anket çalışması yaptı. Bu ankette mevcut belediye başkanlarımızın çalışmaları soruldu. Her biri için halkın memnuniyeti arandı. Diğerlerinde kimi aday görmek istersiniz diye soruldu. Adaylık konusunda bu kadar hassas olan partimizin bir ismi daha şimdiden aday göstermesi asla düşünülemez. Kaldı ki hâlihazırda Belediye Başkanlarımız hala görevlerini başarı ile devam ettiriyor” dedi.  
Kendisini uyaracağım!
31 Mart 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimler için şu ana kadar Oltu ve Pazaryolu İlçe Başkanlarının aday adaylığı için istifa ettiklerini dile getiren Küçükoğlu, “ Aziziye ilçe Başkanımız bana aday adayı olmak istediğini söyledi ama şu ana kadar istifa dahi etmedi. Ayrıca istifa etse bile bırakın Sayın Coşkun’u kim olursa olsun böyle bir garanti olamaz. Kendisini bu konuda bizzat uyaracağım” diye konuştu.