YAŞAM Haber Girişi : 05 Ekim 2022 15:43

SAMİMİYETİNİZİ GÖSTERİN BEYLER!

ERKON yöneticileri geçen yıl yaptıkları tanıtım günleri ile sınıfta kaldıklarını hatta diğer illerin düzenlediği tanıtım günleri sonrası beceriksizliklerini bir türlü kabullenemezken, 6 ekim yani yarın bir yenisini daha yapmanın uğraşı içerisindeler!.

SİZ ORDA OLUN BİZ OLMAYACAĞIZ! 
Kısa adı ERKON Olan Erzurum Dernekler Konfederasyonu İstanbul'da sözde "Erzurum tanıtım günleri" yapıyor. 
Sosyal Medyada habire paylaşımlar yapılıyor. İstabul'daki dernek başkanları veya yöneticileri birer birer kendi resimlerini koyarak "bende orda olacağım" diye boy gösteriyorlar. 
ERKON yöneticileri geçen yıl yaptıkları tanıtım günleri ile sınıfta kaldıklarını hatta diğer illerin düzenlediği tanıtım günleri sonrası beceriksizliklerini bir türlü kabullenemezken, 6 ekim yani yarın bir yenisini daha yapmanın uğraşı içerisindeler!. 
Malumunuz geçen yıl yaptıkları tanıtım günlerine Erzurum'dan başta protokol olmak üzere esnaflar dahi ilgi göstermemişti. 
Niye göstersin ki! 
Mustafa Macit'in Başkanlığını yaptığı bu konfederasyonun Erzurum için ne hayrı var? 
Geçen yıl Erzurumspor'un tuzla maçında yaşanan olayları bir hatırlayalım! Yoğun kar yağışından ötürü Takım üç gün otelde mahsur kalmış ve İstanbul'da bulunan onlarca dernek, Vakıf veya Bu ERKON denilen Konfederasyon yöneticilerinin hiç biri otele dahi uğramamıştı. 
Her platforma Mavi beyaz kaşkol veya bayraklar ile Erzurum sevgilerini sadece resimlerde sergileyen bu şahıslar utanmadan arlanmadan tanıtım günlerinin afişlerinde yine Erzurumspor'un logosunu koymayı ihmal etmemişler. 
Bugüne kadar Erzurum'u bırakın Erzurumspor için hiçbir çalışma sergileyen İstanbul'daki bu Erzurum'lular lafa gelince herkesten daha Erzurum'lu ve Erzurumspor'lu kesiliyorlar!... 
Soruyorum ERKON Yönetimine Erzurumspor'un içinde bulunduğu durumu görmenize rağmen bugüne kadar kulüp için ne yaptınız? 
Kulübe ne kadar bağış yaptınız? 
Hangi deplasman maçına gidip takımı desteklediniz? 
İstanbul takımları ile oynanan maçlarda hangi deplasman masrafını karşıladınız? 
Kulübten bugün kadar ne kadar forma aldınız? 

vereceğiniz cevabı herkes merak ediyor ama biliyorum ki bu sorulara verecek bir cevabınız olamaz! 
Erzurum'un ismini Erzurumspor'un logosunu kullanarak para kazanıyorsunuz ama bu şehire hiçbir katkınızın olmadığınıda yine bu şehirde yaşayan herkes çok iyi biliyor... 
O yüzden İstanbul'da ki Erzurum'lular? hiç samimi değilsiniz... 
Eğer samimi olduğunuzu iddia ediyorsanız buyrun bu tanıtım günlerinin gelirini getirin bir seferliğide olsa Erzurumspor'a bağışlayın. Bizlerde ne kadar samimi ve ne kadar Erzurum'lu ve Erzurumspor'lu olduğunuza inanalım!...