SPOR Haber Girişi : 31 Ocak 2023 23:05

SAMSUNDA MAÇ SONRASI KAN AKMIŞTI!

Erzurumspor Futbol Kulübü Başkanı Ahmet Dal, müsabaka sonrası Polisin cop ve kalkanlar ile mavi beyazlı ekibe saldırmasına sert tepki gösterdi. 

Çirkin saldırıya tepki. 
Erzurumspor Futbol Kulübü Başkanı Ahmet Dal, müsabaka sonrası Polisin cop ve kalkanlar ile mavi beyazlı ekibe saldırmasına sert tepki gösterdi. 
İki takım açısındanda büyük önem arz eden karşılaşmada Yılport Samsunspor Erzurumspor'u 2 - 1 mağlup ederek liderlik koltuğuna otururken, karşılaşma sonsası Sporcular, teknik heyet ve yöneticilere karşı sergilenen çirkin saldırı sonrası Kulüp Başkanı Ahmet Dal, İlgili kurumların bu olayları takip etmesi gerektiğini belirtti. Habergen.net'e açıklamalarda bulunan Başkan Dal, "Deplasmanda karşılaştığımız Samsunspor maçı sonrasında hocamız, kaptanımız, destek personelimiz ve kulüp başkanımız müsabaka güvenlik görevlilerinin şiddetine maruz kalmışlardır. Müsabakanın ve müsabaka görevlilerinin güvenliğini sağlaması gereken bu birimin içerisinde deneyimli, işini nasıl yapacağını bilenlerin yanında sportif olaylara nasıl müdahale edeceğini bilmeyen, acemi, zor kullanarak ellerindeki cop ve kalkanlarla kafilemize bu zorbalığı yapan kişilerden şikayetçiyiz. 
ERZURUM şehrini temsil eden ERZURUMSPOR kafilemize soyunma odası koridorlarında reva görülen muamele sonrasında karşı karşıya kaldığımız üzüntü verici olayları, devletimizin ilgili kurumlarının takipçisi olacağına inanıyor, sorumluların gereken yaptırıma uğrayacağına inanıyoruz. 
Bir spor müsabakasında ne yapacağını bilmeyen bu kişilerin yarın (Allah korusun) olası daha büyük toplumsal olaylarda nelere yol açacaklarını düşünmek bile istemiyoruz. 
Maçın başından sonuna kadar terlerinin son damlasına kadar mücadele eden futbolcularımıza teşekkür ediyor, Yılport Samsunspor'u tebrik ediyoruz. 
Erzurumspor camiamızı ve kamuoyunu bu nahoş olay yüzünden meşgul ettiğimiz için özür diliyoruz." dedi. 
Bu arada Yaşanan olayların ardından Erzurum'dan ne bir STK nede üst düzey yöneticiler ile siyasilerden hiçbir tepki gelmemesi Erzurumspor'un yalnızlığınıda bir kez daha gözler önüne serdi.