GÜNDEM Haber Girişi : 26 Nisan 2024 11:57

ŞENKAYA'DA NELER OLMUŞ NELER!

ŞENKAYA'DA NELER OLMUŞ NELER!
AK Parti'den CHP'ye geçen Şenkaya'da belediyenin borcu görenlerin ağzını açık bıraktı.

Eski başkan belediyeyi batırmış: 
AK Parti'den CHP'ye geçen Şenkaya'da belediyenin borcu görenlerin ağzını açık bıraktı. 
AK Parti'den CHP'ye geçen Şenkaya İlçesi'nde Başkan Görbil Özcan, belediye borçlarını pankart olarak belediye binasına astırdı. Borç 108 milyon 391 bin 54 lira 24 kuruş. 
Eski başkan Yavuz Bedir'in bir yıllık temsil ve ağırlama gideri ise dudak uçuklattı. 
AK Partili Şenkaya eski Belediye Başkanı Yavuz Bedir’in adeta bir enkaz bıraktığı ortaya çıktı. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra belediye başkanlığını kazanan CHP’li Görbil Özcan, devraldığı borcu açıkladı. Yaptırdığı pankartı belediye binasına asan ve sosyal medya hesaplarından paylaşan Özcan, 16 bin nüfuslu ilçede belediye borcunun 108 milyon 391 bin 54 lira 24 kuruş olduğunu duyurdu.  
İŞE GİTMEDEN MAAŞ ALMIŞLAR 
Kasasında para bulunmayan belediyede 5 kişinin de işe gitmeden maaş aldığı ortaya çıkarken, 31 Mart yani seçim günü 425 kilo ete 189 bin 450 lira ödendiği ancak alınan etin bulunmadığı belirlendi.  
Bu arada Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma idaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen ve ödemesi yapıldığı halde Akşar Yöresel Ürün Pazarına borcun 1 milyon 800 bin 169 lira olduğu pankartta yer alırken, eski başkan Yavuz Bedir’in sadece 2023 yılında temsil ve ağırlama gideri olarak 2 milyon 500 bin lira harcadığı tespit edildi. Bu paranın hangi misafirlere harcandığı merak konusu oldu. 
"DAHASI VAR!"
Belediye Başkanı Görbil Özcan, “Araştırmalarımız sürüyor, dahası var. Hepsi bitince detaylı açıklama yapacağım” dedi.