SPOR Haber Girişi : 01 Nisan 2022 22:21

SPOR EHLİNE EMANET EDİLDİ

Erzurum'un başarılı spor adamlarından Ahmet Çelebi, Gençlik ve Spor Bakanı, Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından Spor Hizmetleri Müdürü olarak Erzurum'a atandı..
Spora Sevindiren Atama.. 
Erzurum'un başarılı spor adamlarından Ahmet Çelebi, Gençlik ve Spor Bakanı, Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından Spor Hizmetleri Müdürü olarak Erzurum'a atandı.. 
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, boş bulunan Spor Hizmetleri Müdürlüğüne ataması yapılarak görevine başlayan Çelebi,  Birçok ulusal organizasyonun yanı sıra 15 yıl önce başlattığı Uluslararası palandöken karate turnuvasının koordinatörlüğünü de başarıyla sürdürdü. Özellikle 15 yıldır yapılan bu organizasyona tek branşta 40 ülkeden toplam 3000 sporcunun katıldığı ve şehrimize gerek ekonomik ve gerekse tanıtım noktasında ciddi katkılar sağlayan Ahmet çelebi Karate sporunda da Erzurum'un gururu oldu.  Hayatının tamamını spora ve Erzurum gençliğine adayan şehrimizin spor emekçisine yeni verilen görev spor camiasında da sevinçle karşılandı. Uzun zamandır Türkiye Curling Federasyonu Başkan Vekili olarak görev yapmakta olan Ahmet Çelebi evli ve 4 çocuk babası. 
Spor hayatına 1985 yılında karate ile başlayan Çelebi, Ülkemize Dünya ve Avrupa şampiyonalarında bir çok sporcuyla  madalya kazandırıp, 20 bine yakın çocuğa ve gencimize spor yaptırarak, 100’ü aşkın milli sporcu yetiştirdi. 13 yıl Teknik kurularda bir çok Uluslararası Turnuva, Balkan, Avrupa ve Dünya şampiyonalarına milli takım antrenörü olarak ülkemizi temsil etti.
Deaaf olimpik Olimpiyat Oyunlarında takım halinde şampiyonluk kazanıldığı için devlet sporcusu oldu.
2005 İzmir Üniversiade organizasyonunda, 2009 Erzurum Universiade adaylık sürecinde ve 2011 Erzurum Universiade organizasyonlarında bir fiil görev yaptı. 2017 yılında Erzurum da yapılan  EYOF (Avrupa Gençler Olimpik Kış Oyunları) Marketing ve Lojistik Direktörü olarak görev yaptı. 
İl temsilciliği ve kulüp başkanlığı gibi fahri görevlerinden ayrıldığını da ifade eden Çelebi; 
"Bugünden sonra bana tebliğ edilen bu görevi layıkıyla yapabilmek için kulüplerimizi ve spor branşlarımızı ayırt etmeden tüm spor yaşantımdaki bilgi ve birikimimi aktararak, mesai arkadaşlarımla birlikte Bakanlığımızın taşra teşkilatı kuruluş şemasında belirlenmiş olan tüm birimleri aktif bir şekilde yönlendirerek şehrimin sporuna katkı sağlamaya çalışacağım.
İl Müdürümüz Birdal Öztürk,' ün önderliğinde tüm spor branşlarında ilimizi layık olduğu yere getirmek en büyük amacımızdır.  Bizleri bu göreve layık gören büyüklerimiz başta olmak üzere, destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum." dedi. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.