SPOR Haber Girişi : 03 Ağustos 2022 22:39

YENİ YÖNETİM VE YENİ İSİM BELLİ OLDU

Tarihe geçen kongre'de çok şey değişti.  Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un sonucu merakla beklenen olağanüstü genel kurulu bugün yapıldı.

Tarihe geçen kongre'de çok şey değişti. 
Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un sonucu merakla beklenen olağanüstü genel kurulu bugün yapıldı.
Haftalardır yapılması beklenen ve kulübün geceleğinide belirleyecek olan olağanüstü genel kurulu bugün yapıldı. Necip Fazıl Kısakürek Kongre Merkezi'nde yapılan genel kurula tek aday olarak giren mevcut başkan Ahmet Dal yeniden seçilirken, kulübün ismi de yapılan tüzük değişikliği ile Erzurumspor Futbol Kulübü (FK) olarak değiştirildi. Ayrıca genel kurul tarafından Ahmet Dal ve yönetime 60 milyon TL borçlanma yetkisi ile birlikte şirketleşme için de yetki verildi. Kulübün borcunun da 112 Milyon TL olduğu, 573 Bin TL'de kasasında para-çek veya senet bulunduğu açıklandı... 
Divan Başkanlığını Eyüp Tavlaşoğlu'nun yaptığı genel kurula Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Gazeteciler cemiyeti Başkanı Metin Barlak, bazı siyasi parti il başkanları, taraftar grupları ve çok sayıda delge iştirak etti. Kongrede Erzurum'un gururu Rahmetli İbrahim Erkal yine unutulmadı. 
74 delegenin katıldığı ve 72'sinin oy kullandığı seçim sonucunda kullanılan oyların tamamını alan Ahmet Dal başkanlığında oluşan yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: İdris Akdemir, Burak Han Gözgeç, Mustafa Kahveci, Ebubekir Yardımcı, Çetin Gözütok, Fatih Aydın, Erdem Bentoğlu, İbrahim Kınık, Muhammet Arif Ağırman, Abdullah Karadağ, Hikmet Eren, Enes Akdemir, Emre Aytekin, Veysi Ayhan ve Ali Karataş. 
Yönetim kurulunun yedek üyeliklerine de Cengiz Durular, Muhyettin Güngen, Mustafa Koç, Burak Yumuk, Cengizhan Acar, Mehmet Mutlu, Mehmet Çinik, Yavuz Tahtacı ve Cem Bahadır Çıggın seçildi.  
İBRAHİM ERKAL VE ACUN ILICALI TEZAHÜRATLARI
Erzurumspor'un bugün yapılan olağanüstü genel kuruluna Erzurum'un gururu olan merhum sanatçımız İbrahim Erkal ile ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı da unutulmadı. 
Genel kurulda İbrahim Erkal şarkıları çalındı, taraftarlar "ERKAL ÖLMEDİ KALBİMİZDE YAŞIYOR" tezahüratları yaptı. 
Taraftarlar, Acun Ilıcalı'ya da "Erzurum seninle gurur duyuyor" diye seslendi, ünlü televizyonculu dakikalarla alkışladı.