GÜNDEM Haber Girişi : 23 Mart 2022 13:07

ZAM GEREKÇESİNE BAKARMISINIZ!

Genel Müdürü Osman Uzun, zammı neden yaptıklarına ilişkin açıklama yaparken “ Piyasanın altında et sattığımız için çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık” dedi.
ÇOK UZUN KUYRUKLAR OLUŞUYORDU ETE ZAM YAPTIK...
Et ve Süt Kurumu, et fiyatlarına yüzde 48 zam yaptığını duyurdu. Zammın Ardından tepkilerde gecikmedi. Yüzde 48'lik zam sonrası özellikle sosyal medyada eleştirilerin hedefe olan Tarım Bakanlığı ve Et Süt Kurumu Genel Müdürlüğü  açıklama yapma gereği duydu. Ancak özellikle 
Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun'un açıklaması vatandaşları adeta çileden çıkardı. Uzun,  zammı neden yaptıklarına ilişkin açıklama yaparken “ Piyasanın altında et sattığımız için çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık” dedi.
Dünya Gazetesi‘ne konuşan Uzun’un açıklaması şöyle:
“Bizim fiyatlar çok düşüktü, piyasanın yüzde 66 daha altında bir fiyatımız vardı. Bu nedenle çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık. Ama yine de piyasaya göre yüzde 15 daha düşük bir fiyat var. Karkas etin fiyatı 80 lira olmuş bizim 56 liradan kıyma satmamız zaten mümkün değildi. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.