YAŞAM Haber Girişi : 29 Aralık 2022 23:33

AZİZİYEDEN REKOR ZAM

AZİZİYEDEN REKOR ZAM
Aziziye Belediyesinde çalışan işçileri sevindiren bir gelişme yaşandı. 

Aziziye Belediyesinde işçiler adeta bayram etti. 
Aziziye Belediyesinde çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 87 zam yapılması kararı alındı. Yapılan zamla birlikte en düşük işçi maaşı sosyal haklarla 18 bin lira oldu.
Aziziye Belediyesinde çalışan işçileri sevindiren bir gelişme yaşandı. 
Yapılan açıklamaya göre, Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesinde gerçekleştirilen törende, belediye çalışanlarını temsil eden Belediye-İş Sendikası ile Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan arasında protokol imzalandı.
Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ile Belediye-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Himmet Bozan ve işçi sendika temsilcisi Yılmaz Meral'in de katıldığı törende, işçilere yüzde 87 zam yapıldı. Son zamla en düşük işçi maaşı sosyal haklarla 18 bin lira oldu.
"YÜZDE 87 ORANINDA ZAM YAPTIK"
Emekleri paha biçilmez olan çalışanları için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki hükûmetimiz, çalışanların refah seviyesini yükseltmek ve enflasyon karşısında mağdur olmamalarını sağlamak için olağanüstü bir gayret gösteriyor. Bu manada atılan adımları hepimiz biliyoruz. Ek gösterge sorunundan sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesine, asgari ücret artışından son olarak EYT hamlesine varıncaya kadar çalışma hayatına dönük reform niteliğinde birçok adım atıldı. Biz de Belediyemiz bünyesinde çalışan işçi kardeşlerimizin maaşlarına aynı hissiyat ve hassasiyetle yüzde 87 oranında zam yaptık. Allah hayırlı uğurlu etsin." dedi.