GÜNDEM Haber Girişi : 02 Aralık 2022 12:31

BU REZALETİ GÖRMÜYORMUSUN MELİK YAŞAR!

Erzurum'un şirin İlçelerinden biri olan ÇAT da Belediye Başkanlığı tarafından ilçenin caddelerine astırılan Türk Bayrakların halini gören vatandaşlar, adeta isyan ediyor. 

ÇAT İlçesinde Bayrak skandalı! 
Erzurum'un şirin İlçelerinden biri olan ÇAT da Belediye Başkanlığı tarafından ilçenin caddelerine astırılan Türk Bayrakların halini gören vatandaşlar, adeta isyan ediyor. 
Göreve başladığı günden itibaren sadece sosyal medya hesaplarında ziyaretler ve gezileri ile ön plana çıkan ÇAT Belediye Başkanı Melik Yaşar, İlçesine karşı sergilediği ilgisizliği vatandaşlar tarafından büyük tepkilere neden oluyor. Bunlara son örnek ise Türk Bayrağına yapılan büyük saygısızlık. Belediye tarafından İlçenin caddelerine özel olarak hem Belediyenin Logosu hemde Türk Bayrağı yaptırılmış ve orta refüjlerdeki direklere astırılmış. Güzel bir düşünce olarak adledilen bu çalışma İlçe halkı tarafından beğenilirken, sonrasında yaşanan ilgisizlik Türk Bayrağına büyük saygısızlığı gözler önüne serdi. Renkleri solan ve üzerlerinde lekelerin oluştuğu Türk Bayraklarını gören Vatandaşlar, Belediye Başkanı Melik Yaşar'a versansın ediyorlar. ÇAT'lı vatandaşlar, "Aylardır Belediye Logosu ve yanında astırılan Türk Bayraklarının hali içler acısı. Ancak diğer illeri gezmekten ilçede pek nadir duran Belediye Başkanı Melik Bey bu bayrakları nedense bir türlü göremiyor. Kendi makam odasına gösterdiği itinayı hiç değilde rengini şehitlerimizin kanından alan Türk Bayrağına da gösterse. İlçemiz adına çok kötü bir görüntü oluşturan bu rezaletin bir önce kaldırılmasını bekliyoruz" diyerek Belediye Başkanı Melik Yaşar'ı sert bir dille eleştirdiler.