SPOR Haber Girişi : 20 Aralık 2022 13:25

GENÇLERİN PERFORMANSI BEĞENİ TOPLUYOR

Transfer yasağı ve kadrosundan çok sayıda oyuncuyu sezon başı kaybeden Erzurumspor'da alt yapıdan gelen genç oyuncular takıma büyük katkı vermeye başladı. 

Gençlerin performansı beğeni topluyor.
Transfer yasağı ve kadrosundan çok sayıda oyuncuyu sezon başı kaybeden Erzurumspor'da alt yapıdan gelen genç oyuncular takıma büyük katkı vermeye başladı. 
Geçtiğimiz sezondan 10'un üzerinde oyuncusunu kaybeden ve transfer yasağı olmasından dolayı alt yapıdaki oyunculara sarılmak zorunda kalan Erzurumspor'da genç oyuncuların forma şansı bulduğu müsabakalarda iyi performans sergilemeleri teknik heyetinde yüzünü güldürüyor. Genç oyuncuların bugüne  gelmesinde payı olan Alt Yapı antrenörlerine teşekkür eden Erzurumspor Teknik Direktörü Muzaffer Bilazer, “Genç oyuncularımızın her geçen gün üzerine koyması lazım. Mevcut performansları ile yetinmemeliler. Taraftarlarda genç oyunculara hata yaptıklarında tepki yerine alkışlamalı” dedi.
Erzurumspor FK’da Altınordu galibiyetinin keyfi yaşanıyor. Kendi evinde Ege temsilcisini eli boş göndererek derin bir oh çeken Mavi-beyazlılarda genç futbolcuların performansı da alkış aldı. Haftalardır başarılı bir grafik çizen Cengizhan Bayrak’tan sonra Muhammed Furkan Özhan’ın da düzenli olarak forma giymesi ve gol atması taraftarlar kadar Teknik heyeti de mutlu etti.
Mavi-beyazlıların Teknik Direktörü Muzaffer Bilazer, “Cengizhan sezon başından beri sürekli şans buluyor. Muhammed Furkan Özhan’a da şans verdik. Geçen hafta Fırat, Gençlerbirliği’ne karşı iyi oynadı. Özgür Sert şu anda forma savaşı veriyor.  Bu oyuncularımızın yetişmesinde ve bugünlere gelmesinde pay sahibi olan alt yapı hocalarımıza teşekkür ediyorum.  Ayrıca Ahmet Aksakallı, Yakup Kırtay, Haluk Baydan, Hüseyin Mevlütoğlu, Alperen Karaca gibi gençlerimizde iyi niyetle çalışıp sıra bekleyen oyuncularımız” dedi,
Performanslarını daha da artırmaları lazım
Dadaşların Teknik Patronu Muzaffer Bilazer, “Burası Erzurumspor, oynadığımız lig  çok zor bir lig. Sezon başından beri genç futbolcularımıza şans veriyoruz. Ama hepsini bir arada oynatamayız. Bu işler sabırla olacak. Bir futbolcunun futbolcu olabilmesi için uzun bir süreç gerekir.  A Takımda oynamak kolay değil. Forma şansını bulan oyuncularımızda performanslarını daha da yukarı çekmeli. Bu performansla yetinmemeli. Tüm gençleri bir arada oynatamayız. Dozajı iyi ayarlamalıyız. Hepsini bir arada oynatırsak onları kaybederiz. Serpiştirerek,  onlara şans vermeye devam edeceğiz. Taraftarlarımıza da büyük görev düşüyor. Genç futbolcu hata yaptığında eleştiri yerine alkışlamaları gerekir. Genç futbolcularımızda şans bulduklarında özgüven ve sorumluluk üstlenmeli” diye konuştu. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.