SİYASET Haber Girişi : 13 Mart 2023 22:32

İLK BAŞVURU SADIK ÇAT'TAN

İLK BAŞVURU SADIK ÇAT'TAN
 Siyasi partilerde milletvekilliği aday adaylığı için başvurular başladı. Ülke genelinde ilk başvuruyu Yeniden Refah Partisi MKYK üyesi Sadık Çat yaptı.

İlk başvuru Sadık Çat’dan
Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin 14 Mayıs’ta kesinleşmesinin ardından Türkiye seçim sürecine girdi.  Siyasi partilerde milletvekilliği aday adaylığı için başvurular başladı. Ülke genelinde ilk başvuruyu Yeniden Refah Partisi MKYK üyesi Sadık Çat yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimler için 14 Mayıs 2023 tarihini açıklaması ve Yüksek Seçim Kurulunun bu tarihi onaylaması ile seçim takvimi resmen başladı. Tarihin netleşmesi ile beraber siyasi partiler aday adaylığı müracaatlarını almaya başladı. İlke genelinde ilk başvuruyu yapan ise MKYK üyesi ve Erzurum Sorumlusu Sadık Çat oldu.
Yeniden Refah Partisi’nin Erzurum’da çıtasının yükselmesine büyük emeği geçen ve parti tabanında sevilen bir isim olan Sadık Çat, ” Ülkemiz maalesef afetlerin gölgesinde seçime gidiyor. Depremin yaralarının en kısa sürede necip milletimizin katkıları ile sarılacağına inancım tamdır. Yeniden büyük ve yaşanabilir bir Türkiye için, güçlünün haklı olduğu değil haklının güçlü olduğu bir ülke inşa etmek için, üretim, istihdam ve ihracat ekonomisi için, paylaşımda, hukukta, üretimde adalet için memleketim Erzurum’dan milletvekili aday adaylığı müracaatımı resmen yapmış bulunuyorum. Rabbim çıktığımız bu yolda yardımcımız olsun. Tüm hemşehrilerimin desteğini bekliyorum ” dedi.
Yeniden Refah Partisi’nde milletvekili aday adaylığı için başvurular, 17 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar gerçekleştirilebilecek.