SPOR Haber Girişi : 02 Eylül 2022 15:24

CAVİT KILIÇ'TAN TFF'YE SİYAH ÇELENK BIRAKMA ÇAĞRISI

Erzurum'lu iş insanı Cavit Kılıç, TFF'nin Erzurumspor'a karşı sergilediği adaletsizliğe isyan ederek İstanbul'da bulunan dernek ve vakıfların protesto için TFF'nin kapısına siyah çelenk bırakmaya davet etti.

Şimdi değilde ne zaman? 
Erzurum'lu iş insanı Cavit Kılıç, TFF'nin Erzurumspor'a karşı sergilediği adaletsizliğe isyan ederek İstanbul'da bulunan dernek ve vakıfların protesto için TFF'nin kapısına siyah çelenk bırakmaya davet etti. 
Yılport Samsunspor maçında yaşyanan olaylar sonrası Erzurumspor'a tarihinin en ağır cezasını veren Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tepkilerin hedefi oldu. 
Dün açıklanan cezalar sonrası Başta Kulüp Başkanı Ahmet Dal olmak üzere Teknik sorumlu Muzaffer Bilazer ile yardımcı antrenörlere verilen ağır cezalar TFF'nin adaletsizliğinide gözlen önüne serdi. 
Erzurum'lu iş insanı Cavit Kılıç'ta verilen ağır cezalar sonrası adeta isyan bayrağı açtı. Kılıç, İstanbul'da faaliyet gösteren ve "Erzurum" adını taşıyan tüm Dernek, Federasyon, Konfederasyon ve vakıfları protesto için TFF'nin kapısına siyah çelenk bırakmaya davet etti.  
Erzurum'un sahipsiz olmadığını tüm Türkiye'ye göstermeleri gerektiğinin altını çizen Cavit Kılıç, "Müsabakayı herkes izledi. Hakem Triosunun oyunu çirkinleştirmek, tribünleri germek ve hatalı kararlarını ört bas etmek için Erzurumspor'u nasıl doğradığını gördük. Hakemlerden ziyade TFF'nin ceza kurulu'nun verdiği kararlar doğrultusunda Erzurum'un ve Erzurumspor'un çok büyük haksızlıklara uğradığına şahit oluyoruz. Erzurumspor'un yıllardan beridir hakemlerden yediği darbeyi saymakla bitiremeyiz. İstanbul'da yaşayan bir Erzurum'lu olarak Başka ERKON olmak üzere,  tüm Erzurum Federasyonlarını, Vakıflarını ve derneklerini protesto için TFF'nin önüne siyah çelenk bırakmaya çağırıyorum. Erzurum'u seven Erzurumspor sevdasını taşıyan herkesin taşın altına elini koyarak sahipsiz olmadığımızı haykırmamız gerekiyor. Artık yeter diyip Erzurumspor'a karşı gösterilen adaletsizliğinin bundan sonra yaşanmaması için harekete geçmemiz gerekli. Tüm Erzurum'luları bu manada birlik beraberliğe davet ediyorum" dedi.