SPOR Haber Girişi : 12 Haziran 2023 12:50

ERZURUMSPOR'DA AKIBET HAYRA ALAMET DEĞİL!

15 Haziran Perşembe günü kongre yapması beklenen Erzurumspor'da sessizlik tavan yaparken, Kulislerde dolaşan isimlerinde ciddi adım atmaması camianın endişesinide en üst seviyeye çıkardı. 

Akıbet hayra alamet değil! 
15 Haziran Perşembe günü kongre yapması beklenen Erzurumspor'da sessizlik tavan yaparken, Kulislerde dolaşan isimlerinde ciddi adım atmaması camianın endişesinide en üst seviyeye çıkardı. 
Ahmet Dal Başkanlığındaki yönetimin sezonun tamamlanması ile birlikte kongre kararı alması neticesinde gözlerde 15 haziran perşembe günü Necip Fazıl Kısakürek kültür merkezinde yapılması beklenen genel kurula çevrildi. Ancak kongre öncesi Mavi beyazyı kulübe başkan adayı olarak hiçbir ciddi ismin ortaya çıkmaması endişeyi en üst seviyeye çıkardı. Ağustos ayında başlayacak olan lig öncesi hem yönetimsel anlamda hemde oyuncu kadrosu anlamında büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalan Erzurumspor'da kongreye üç günü kala yaprak dahi kıpırdamıyor. 
Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Kulübünde onursal Başkanı olan Mehmet Sekmen'in de yönetim oluşturma noktasında bazı girişimlerinin olduğu ancak görüştüğü isimlerin Başkan adaylığına sıcak bakmadığı gelen bigiler arasında. 
Öte yandan Erzurumspor'a özellikle bu sezon verdiği destek ile adı sık sık ön plana çıkan Erzurum'lu iş insanı Murat Şahsuvaroğlu'na mavi beyazlı kulübe Başkan olması noktasında ciddi baskıların yapıldığı önü sürülürken, Şahsuvaroğlu'nun şimdilik net bir karar vermediği iddia ediliyor. 
Kulüpte Başkan adaylığı belirsizliğinin yaşanması takımda sözleşmeleri biten oyuncularında canını sıkan bir başka nokta. Bu sezon Erzurumspor forması altında başarılı maçlar çıkaran ve taraftarlarında gönlünde taht kuran Eren Tozlu, Mustafa Yumlu ve Mustafa Akbaş'ın 15 Haziran tarihindeki kongreyi bekledikleri ve yönetimin oluşmaması durumunda gelen teklifleri değerlendirecekleri öğrenildi.